اپنفوم را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع کار با اپنفوم بهتر است ابتدا با این نرم افزار کمی آشنایی پیدا کنید. تاکنون در سایت اپنفوم دات آی آر پست های مختلفی بابت شروع به کار با اپنفوم قرار داده شده است که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

1. چرا اپنفوم؟

قبل از هرچیز شما باید مطمئن شوید که آیا نرم افزار اپنفوم نیازهای شما را برطرف می کند یا نه. یک قسمت این بحث مربوط می شود به بررسی حلگرها و مدل های موجود که باید از طریق متخصصین نرم افزار این موضوع را جویا شوید. تیم اپنفوم دات آی آر این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید در مورد امکان انجام مساله خود در اپنفوم از متخصصین این امر مشاوره بگیرید. کافیست از طریق صفحه تماس با ما اقدام به طرح مساله کنید تا همکاران ما پس از بررسی این امر با شما تماس بگیرند. نکته بعدی مربوط به چرایی استفاده از اپنفوم به عنوان یک ابزار در کنار سایر ابزارهای موجود در بازار است. ما در پست “چرا انفوم” به طور کامل این موضوع را بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما قبل از شروع با اپنفوم آن را مطالعه کنید.

چرا اپنفوم؟

اُپنفوم به نظر بسیاری از متخصصان عرصه دینامیک سیالات محاسباتی، پرقدرت ترین نرم افزار حال حاضر در این زمینه است. شاید این جمله به مذاق برخی افراد خوش نیاید، چرا که سال ها وقت خود را صرف نرم افزار های تجاری (!) موجود در این زمینه کرده اند؛ غافل از اینکه نرم افزار متن باز…

0 comments

2. نحوه نصب اپنفوم

نحوه نصب اپنفوم می تواند به چند شکل باشد. روش اول و بهترین روش نصب فایل های اجرایی از پیش کمپایل شده است. این روش معمولترین شیوه نصب اپنفوم است و نحوه انجام آن در پست زیر توضیح داده شده است. روش نصب بعدی کمپایل کردن کدهای اپنفوم است. این روش بیشتر زمانی استفاده می شود که شما نیاز به تغییرات عمده در کدها داشته باشید. همچنین گاهی اگر نتوان با استفاده از روش اول نسخه خاصی از اپنفوم را روی نسخه خاصی از لینوکس نصب کرد، باید از روش دوم استفاده کرد. به زودی نحوه کمپایل کردن اپنفوم در وبسایت اپنفوم دات آی آر آموزش داده خواهد شد.روش سوم نصب، به صورت آفلاین است که به دلیل سر راست نبودن روند آن، معمولا استفاده نمی شود. در پست زیر می توانید نحوه نصب اپنفوم 5 را روی اوبونتو 16.04 بیاموزید. همچنین برای یادگیری نحوه نصب اپنفوم روی مک به پست “نحوه نصب اپنفوم ۵ روی سیستم عامل مک” مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که در پست زیر نحوه نصب نسخه 5 اپنفوم توضیح داده شده است. دیگر نسخه ها هم با کمی تغییر جزئی (تغییر در شماره نسخه) به روش مشابه قابل نصب خواهند بود. البته که قبل از نصب باید توجه کنید نسخه مورد نظر شما با نسخه اوبونتوی شما سازگاری داشته باشد. برای این منظور کافیست به صفحه اصلی وبسایت اپنفوم برای نسخه مربوطه مراجعه کنید. برای مثال به منظور دیدن صفحه اصلی نسخه 5 اپنفوم به اینجا مراجعه کنید. نکته بعدی که سوال بسیاری از افراد تازه کار است این است که آیا اپنفوم روی ویندوز هم قابل نصب است؟ بله. در حال حاضر بهترین ساده ترین روش برای نصب اپنفوم روی ویندوز نسخه blueCFD Core می باشد که برای نصب آن به اینجا مراجعه کنید. به زودی مقایسه خوبی از نسخه های مختلف ویندوزی اپنفوم در همین سایت ارائه خواهیم داد.

Posts not found

3. یادگیری اپنفوم

نرم افزار اپنفوم به دلیل متن باز بودن دارای یک راهنمای جامع و کامل نیست و در نتیجه معمولا برای افرادی که تازه شروع به کار با این نرم افزار می کنند ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. خوشبختانه تیم اپنفوم دات آی آر شروع به تولید ویدئوهای آموزشی آنلاین کرده است و شما می توانید با مراجعه به فروشگاه وبسایت جلسات مختلف آن را خریداری نموده و استفاده نمایید.

4. منابع دیگر یادگیری اپنفوم

همچنین شما در پست زیر می توانید به منابع کاملی از اپنفوم در سرتاسر وب دسترسی پیدا کنید. این لیست همواره در حال بروزرسانی است.

منابعی که برای شروع به کار با اپنفوم باید بخوانید

در تاریخ 20 خرداد 98 آپدیت شد. اپن فوم یک نرم افزار متن باز بر پایه زبان ++C است که برای دینامیک سیالات محاسباتی استفاده میشود. با دقت به تعریف اپن فوم تقریبا معلوم است که باید چه منابعی رو مطالعه کرد. برای اینکه با کارکرد اپن فوم آشنا شویم نیاز هست که درکی از زبان برنامه نویسی ++C...
0 comments
آموزشی
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
X