“دیگر نیازی به نصب تک به تک نرم افزارها روی اوبنتو نیست. فقط با نصب FOAMentu می توانید همه نرم افزارها را باهم داشته باشید. FOAMentu 18.04 بر مبنای 18.04 بنا نهاده شده و روی آن OpenFOAM 6 و Swak4FOAM و PyFOAM از پیش نصب شده اند. بنابراین تنها با نصب این نسخه از اوبونتو می توانید به راحتی شروع به کار با اپنفوم بکنید.”

نرم افزارهای از پیش نصب شده

PyFOAM 0.6+
Swak4FOAM+
0.4.2
OpenFOAM V6
AnyDesk 4.0.1
VLC Player 3.0.5

سوالات متداول
  • من FOAMentu را دانلود کردم ولی موقع نصب بوت نمی شود. مشکل از کجاست؟ در صورتی که به چنین مشکلی خوردید، حتما مطمئن شوید که می توانید Ubuntu را به روش مشابه بوت کنید. چرا که این نسخه دقیقا از اوبونتو ریشه گرفته شده است. ممکن است در برخی از سیستم ها فومنتو بوت نشود.
  • من هنگام نصب FOAMentu با مشکل مواجه می شوم و به خطا برمی خورم، چه کنم؟ در محدود سیستم هایی گزارش شده که فومنتو در هنگام نصب با خطا مواجه می شود. فعلا برای این مشکل، راه حلی وجود ندارد و شما باید با علم به این موضوع که ممکن است FOAMentu نصب نگردد اقدام به نصب کنید و ممکن است مجبور شوید بعد از آن همان اوبونتوی معمولی را نصب کنید. البته که در اکثر مواقع چنین مشکلی وجود نداشته است.
  • آیا می توان نسخه های دیگر اپنفوم را هم روی این نسخه نصب کرد؟ بله. هیچ تفاوتی بین این نسخه با نسخه اصلی اوبونتو وجود ندارد. لذا شما می توانید به تعداد دلخواه، نسخه های دیگر اپنفوم را نصب کنید. البته که باید با روش درست این کار را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به اینجا مراجعه کنید.
  • ای دوستانی که پیام میدید و از نصب نبودن اپنفوم شاکی هستید و کم مانده ما را با خاک یکسان کنید بدانید و آگاه باشید که اپنفوم نصب هست. نصب بودن اپنفوم به معنی وجود پوشه OpenFOAM در home شما نیست. فایل های نصبی اپنفوم در پوشه opt لینوکس هستند. حالا اگر می خواهید که فایل های tutorial رو داشته باشید این دو دستور زیر رو وارد کنید:

mkdir -p $FOAM_RUN
cp -r $FOAM_TUTORIALS $FOAM_RUN

  • نصب این نسخه از اوبنتو دقیقا همانند نسخه های عادی اوبونتو انجام میگیرد و هیچ تفاوتی ندارد. اگر اولین بار است که لینوکس نصب می کنید حتما از یکی از آموزش های موجود در نت استفاده کنید تا احیانا منجر به پاک شدن اطلاعات شما نگردد. در هنگام نصب به هیچ وجه گزینه Erase disk and install ubuntu را انتخاب نکنید که در غیر این صورت، تمامی اطلاعات هارد شما پاک خواهد شد.
  • معمولا برای نصب اوبنتو، فایل iso را توسط نرم افزارهای مناسب (Rufus پیشنهاد می شود) در داخل یک فلش مموری کپی می کنند و از آن در هنگام بوت سیستم استفاده می کنند.
  • در هنگام نصب بهتر است دسترسی سیستم را از اینترنت قطع کنید چرا که در غیر این صورت اوبنتو در هنگام نصب، به دانلود پکیج های جدید از اینترنت خواهد پرداخت.
  • بهتر است در هنگام نصب گزینه Install third party software را نیز فعال کنید تا برای شما درایورهای سخت افزار های آشنا، Codec ها و … نیز نصب گردد.
 تذکر: سایت اپنفوم دات آی آر هیچگونه مسئولیتی در قبال نحوه نصب اوبونتو ندارد. برای نصب اوبونتو باید قبلا مراحل نصب را از اینترنت فرا بگیرید. غفلت در انجام این کار ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات هارد شما شود. نحوه نصب این نسخه از اوبونتو هیچ تفاوتی با نسخه های عادی اوبونتو ندارد.

دانلود رایگان

دانلود: FOAMentu-18.04.1
دفعات دانلود: 2511, حجم فایل: 2.68 GB, تاریخ: 03 ژانویه. 2019

فهرست
X